OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021

  1. W ostatnich tygodniach powodzie w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii pozbawiły dobytku wiele rodzin, są też ofiary śmiertelne. Caritas Polska zaprasza do włączenia się w akcję pomocy dla poszkodowanych. Po Mszy Świętej można złożyć na ten cel ofiarę do puszki.
  2. W dniach 18-25 lipca obchodzimy tydzień Św. Krzysztofa, w którym modlimy się za kierowców i wspomagamy misjonarzy w zakupie środków transportu. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz w gablocie. Po Mszy Świętej jest możliwość pobłogosławienia pojazdów – prosimy o zgłoszenie się w tym celu do zakrystii. Za dobrowolną ofiarę można też otrzymać przywieszkę ze Św. Krzysztofem do Samochodu.
  3. Dzisiejsza Niedziela przypada, przed liturgicznym wspomnieniem świętych Joachima i Anny. To dzień ogłoszony przez Papieża Franciszka Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych. Papież prosi, by wszyscy dziadkowie i babcie od swoich wnuków, a samotne osoby starsze za pośrednictwem znajomych lub sąsiadów otrzymały specjalne papieskie orędzie adresowane właśnie do nich. Orędzie można znaleźć na naszej stronie internetowej. Można też otrzymać je w formie drukowanej – w zakrystii.
  4. W najbliższą środę odbędzie się zbiórka starego sprzętu elektronicznego. Sprzęt można zostawiać na ogrodzie klasztornym przy garażu w środę i czwartek do godziny 10.30.
  5. Na stoliku z tyłu kościoła można znaleźć nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Rycerza Niepokalanej.

 3,269 wszystkich,  1 dziś