OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II niedziela zwykła –15.01.2023

  1. Decyzją Polskiego Senatu rok 2023 to rok poświęcony osobie Mikołaja Kopernika – w 550 rocznicę jego urodzin. W najbliższą sobotę 21 stycznia w katedrze olsztyńskiej, godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta inaugurująca rok Mikołaja Kopernika w naszym województwie. Po Mszy odbędzie się festyn na rynku starego miasta.
  2. Zgodnie z Rozporządzeniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z grudnia 2022 roku Sanktuarium w Stoczku Klasztornym zostało uznane za pomnik historii. Jest to oficjalne uznanie wysokiej rangi historycznej i kulturowej tego sanktuarium.
  3. Rodzice ciężko chorego dziecka Kingi Rydz proszą o wsparcie na cele leczenia córki. Kinga ma półtora roku i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Choroba ta, jeśli nie jest leczona, jest śmiertelna. Terapia kosztuje 9.5 mln zł. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
  4. W tym tygodniu kończymy już wizytę kolędową w naszej parafii. Jeśli jakaś rodzina lub osoba nie mogła przyjąć kapłana w ustalonym terminie, można jeszcze ustalić indywidualny termin. Rozkład kolędy na ten tydzień jest następujący:
  • Poniedziałek, 16 stycznia – ul. Kętrzyńskiego 9
  • Wtorek, 17 stycznia – ul. Dworcowa 4
  • Środa, 18 stycznia – ul. Dworcowa 6
  • Czwartek, 19 stycznia – ul. Dworcowa 8

Początek kolędy o godz. 16.00. Plan jest umieszczony także w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.

  1. W zakrystii można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.

 10,138 wszystkich,  8 dziś