OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, ofiary mszalne, a także środki przelewane na nasze konto. Za naszych Dobrodziejów modlimy się codziennie w naszej kaplicy klasztornej oraz każdego miesiąca odprawiamy za nich Msze Świętą.
 2. Tegoroczna kolęda odbywa się w formie Mszy Świętej dla mieszkańców poszczególnych ulic. Podczas Mszy przekazujemy błogosławieństwo domu do odmówienia przez rodzinę. Błogosławimy także wodę do pokropienia domu, prosimy jednak o przyniesienie wody w do poświęcenia. Ofiarę kolędową można złożyć na tacę. Ofiara będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła i kaplicy. Msze Święte kolędowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00. Plan na najbliższe dni jest następujący:Poniedziałek 11 stycznia – Dworcowa 8

  Wtorek 12 stycznia  – Jasna 1 i 3

  Środa 13 stycznia – Jasna 5

  Czwartek 14 stycznia – Lubelska

  Piątek 15 stycznia – Towarowa

  Sobota 16 stycznia – Kętrzyńskiego Nr 5a i 11

 3. Dziękujemy za modlitwę w intencji chorych o. Roberta i br. Kacpra. Bracia przeszli badania na Covid. U br. Kacpra potwierdzono zakażenie i nałożono na niego kwarantannę w jego mieszkaniu. U o. Roberta nie stwierdzono zakażenia Covid. Wraca do zdrowia i w tym tygodniu powinien wrócić po posługi. Badanie z wynikiem negatywnym przeszedł też o. Bartłomiej. Kościół i klasztor pozostają otwarte. Prosimy jednak o zachowywanie środków ostrożności i higieny.
 4. Dnia 25 listopada 2020 roku Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Arkadiusza Trochanowskiego biskupem olsztyńsko-gdańskim Kościoła greckokatolickiego. Święcenia biskupie i ingres do nowej katedry odbędzie się 23 stycznia o 10.00. Kościołem katedralnym oraz miejscem rezydowania nowego Biskupa będzie sąsiadująca z nami Cerkiew Matki Bożej. O nowym bpie Arkadiuszu pamiętajmy w naszych modlitwach.
 5. W sobotę, 9 stycznia w naszym franciszkańskim kościele w Gnieźnie odbyły się uroczystości pogrzebowe 0. Michała Markiewicza, zmarłego 6 stycznia tego roku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym oraz o jego rodzinie – szczególnie o jego rodzonym Bracie Ojcu Bartłomieju.

 1,537 wszystkich,  8 dziś