Grupa osób ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym działającej w naszej Parafii otwiera Fundację Dzieło Miriam, której celem jest pomoc bezdomnym, chorym, uzależnionym i ubogim. Celem Fundacji jest otwarcie ośrodka dla ubogich. Można wesprzeć to dzieło ofiarą i modlitwą.

 

Szczegółowe informacje od Dzieło Miriam:

Ruszamy z budową naszego ośrodka pomocy osobom uzależnionym oraz miejsca gdzie będą otwarte drzwi dla wszystkich osób bezdomnych, ubogich i potrzebujących. Dom przewidywany jest na około 100 osób.

Problem uzależnień jest ogromny, dotyka on już młodzieży, jak i osoby starsze (alkohol, narkotyki, hazard itp). Rujnują one życie osób uzależnionych, jak również ich rodziny i wszystkie bliskie im osoby, przez co dochodzi do licznych rozwodów, samobójstw, bezdomności, utraty pracy i zdrowia.

Nasza Fundacja Dzieło Miriam, podejmuje misję budowy miejsca, gdzie osoby przechodzące terapię, czy osoby bezdomne, będą otrzymywać właściwą, skierowaną do nich pomoc, przez najlepszych specjalistów oraz pracowników naszego ośrodka.

”Nie chcemy dawać ryb, ale wędkę, aby ludzie sami potrafili je złowić”.

Nasza pomoc niesiona w różne miejsca, pokazuje, że dawanie jedzenia czy wsparcie w sposób materialny nie jest zawsze rozwiązaniem, które miałoby prowadzić do wyjścia z głównych problemów, a wręcz przeciwnie czasem do ich pogłębiania. Osoby często się przyzwyczajają do takiej formy pomocy, nie chcą pracować, rozwijać się, zmieniać swojego życia, a przede wszystkim odnajdywać w nim własnego sensu i celu.Oczywiście są wyjątki, gdzie ludzie nie są w stanie sobie zapewnić bytu, przez chorobę czy podeszły wiek. Wyciągając największe możliwe dobro z różnych sytuacji, staramy się pomagać przede wszystkim mądrze.

Ze względu na ogromne koszta budowy naszego ośrodka, zbiórkę będziemy dzielić na poszczególne etapy.

Bardzo wszystkich prosimy o włączenie się do akcji o pomoc oraz udostępnienia w różnych mediach społecznościowych i innych miejscach, aby ta informacja dotarła do jak największej ilości ludzi.
Siejmy dobro….

Zaczynamy etap 1
Etap 1 (kwota potrzebna to 37000 zł)
– Określenie zapotrzebowania na media.
– Analiza lokalizacji pod kątem możliwości zaopatrzenia w media.
– Analiza pod kątem uwarunkowań terenu oraz występowania ewentualnych stref ochronnych na danym terenie.
– Wystąpienia do gestorów mediów o zapewnienie dostaw.
– Wystąpienie o decyzje o warunkach zabudowy
– Projekt koncepcyjny wraz z wizualizacją
Wszystkim za udzielone wsparcie i pomoc z serca dziękujemy. Będzie to piękny owoc wspólnej pracy i wysiłku.

Numer konta bankowego
92 1140 2004 0000 3602 8014 5374
W tytule przelewu proszę wpisać
Ośrodek terapii uzależnień

Wpłat można dokonywać przez zrzutka.pl 👇

Facebook: Dzieło Miriam

 773 wszystkich,  2 dziś