Franciszkański Sekretariat Misyjny w Gdyni razem z franciszkańską Fundacją „Tworzyć Miłością” już po raz 10. rozpoczyna akcję „Woreczek ryżu”, która na stałe wpisała się w program jałmużny wielkopostnej wielu Polaków i wspólnot parafialnych.

Teraz może stać się także Twoim udziałem!

Tegorocznej akcji dobroczynnej towarzyszy hasło: “Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” (Dz 20, 35)

Według ONZ każdego roku ponad 800 mln ludzi na świecie cierpi głód, w tym ponad 100 mln chronicznie. Dla wielu 100 g ryżu to jedyny posiłek w ciągu dnia.

Zebrane podczas akcji ofiary zostaną przeznaczone na pomoc ubogim dzieciom w Kenii i Ekwadorze, gdzie posługują misjonarze franciszkańscy z gdańskiej Prowincji św. Maksymiliana.

Dzięki akcji “Woreczek ryżu” prowadzimy całoroczny program dożywiania, pomagamy w budowach czy wyposażaniu szkół, internatów, sierocińców. Wysyłamy lekarzy z pomocą medyczną dzieciom, wyposażamy przychodnie i ośrodki zdrowia, a także wspieramy wiele innych projektów skierowanych do najmłodszych.

W Kenii i Ekwadorze problem niedożywienia jest bardzo realny i narasta podczas długotrwałej suszy, ale też przez konflikty międzyplemienne, ataki terrorystyczne czy złą dystrybucję środków.

Wesprzyj akcję “Woreczek ryżu” na rzecz dzieci z Kenii i Ekwadoru. Zebrane środki zostaną przeznaczone na projekty dla najmłodszych w trzech dziedzinach: dożywianie, edukacja i zdrowie. 

Sposoby wsparcia akcji:
– wyślij SMS o treści DAR na nr 72052 (usługa dostępna dzięki współpracy z Caritas Polska)
 – wpłać dowolną ofiarę na konto Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego nr 76 1240 1239 1111 0000 1643 7506 tytuł przelewu: WORECZEK RYŻU
– wpłać darowiznę na konto Fundacji “Tworzyć Miłością” na stronie projektu 
https://www.woreczekryzu.pl/​​ (przelew online, BLIK, karta, PayPal)

Organizatorzy: Franciszkański Sekretariat Misyjny https://www.sekretariatmisyjny.pl/​
Fundacja “Tworzyć Miłością” 
https://fundacjatm.pl/​

Zapraszamy też na stronę Projektu https://www.woreczekryzu.pl/

 314 wszystkich,  1 dziś